BRAŞOV. „Lupii” au câştigat primul meci jucat după pauza „Covid-19”

După ce au scăpat de Covid-19, hocheiştii de la Corona Braşov au început o serie de şase partide pe propria gheaţă în Erste Liga.

Aseară, la Patinoarul „Olimpic”, „lupii” s-au duelat cu Ferencvaros şi au reuşit să se impună la limită, 1-0, după prelungiri, la finalul timpului regulamentar scorul fiind 0-0. Golul victoriei braşovenilor a fost marcat de Valchar, cu 39 de secunde înainte de finalul reprizei de prelungiri.

Cu 14 puncte acumulate în 6 meciuri, Corona ocupă locul 4 în clasament, însă echipele din faţă au mai multe meciuri jucate, DEAC (19 puncte – 10 meciuri), Ferencvaros (22 p – 12 m) şi MAC Ujbuda (23 p – 11 p).

Mâine seară, Corona se va confrunta cu Dunaujvaros.