Liga 3 – Un prim pas pentru echipele din Zărnești și Râșnov

Liga 3 – Seria a 5-a la fotbal a avut programate astăzi două partide.

Olimpic Zărnești s-a impus în deplasarea de la Sepsi 2 Sf. Gheorghe cu 2-1 și a urcat, momentan, pe primul loc în clasament, cu 37 de puncte, după 17 meciuri jucate.

Și Olimpic Cetate Râşnov a reușit calificarea în play-off – cu o etapă înaintea încheierii sezonului regulat – după remiza obținută în deplasare, la Odorheiu Secuiesc, scor 1-1. Cosmin Ivan a marcat pentru formația din județul Brașov în ultimul minut al prelungirilor, 95, din penalty!

Formația antrenată de Petre Lucian se află pe locul 3 în clasamentul din Liga 3 – Seria a 5-a, cu 34 de puncte.

Între formațiile din Zărnești și Râșnov, pe a doua poziție în ierarhie, este AFC Câmpulung Muscel (36 p), care se va confrunta mâine cu SR Brașov – Detalii, AICI.