Încă sunt speranțe de play-off la FC Brașov

Astăzi, pe Stadionul „Tineretului”, FC Brasov a remizat cu Poli Iași, 2-2, după un meci aprig disputat, în special în repriza secundă – DETALII, AICI.

După partidă, Dan Alexa, antrenorul gazdelor, care a fost eliminat în final, a declarat: „Încă ne batem la play-off-ul Ligii 2. Eu am stabilit acest obiectiv și vreau să-l îndeplinesc. Dacă nu va fi, pregătim sezonul viitor. Eu mă simt bine la Brașov. Sunt motivat să fac performanță. FC Brașov este una dintre echipele bune ale campionatului”.

Leo Grozavu, antrenorul celor de la Poli Iași, era nervos că a pierdut 2 puncte la Brașov: „Era important să câștigăm în perspectiva play-off-ului. De penalty (din care Iașiul a deschis scorul – n.r.) nu pot vorbi, că n-am văzut faza. Am întâlnit o echipă experimentată, dar care n-a făcut un fotbal de calitate. Doar ne-a «călărit»… A pus presiune pe arbitru, care a cedat în repriza secundă. Pot spune că noi am controlat meciul”.

Până acum, în etapa a 14-a din Liga 2 fotbalistică s-au înregistrat rezultatele:

FC Brașov – Poli Iași 2-2

Duminică, Dinamo se va confrunta cu CSC Dumbrăvița, iar marți, Oțelul Galați o va întâlni pe Minaur Baia Mare.

Lider în clasament este CSA Steaua, cu 32 de puncte. FC Brașov, care a acumulat 20 de puncte, este a 9-a în ierarhie. Se află la 5 puncte de ultima poziție ce asigură prezența în play-off.