Sport
FED CUP. Selfie de colecţie după succesul de la Montreal

România a urcat în Grupa Mondială a Fed Cup, după succesul reușit în Canada, 3-2 cu formaţia din care nu a lipsit Eugenie Bouchard, a șaptea jucătoare a lumii.
Meciul de dublu, care nu a avut nici o importanţă a fost câștigat de gazde, Dabroeski/Fichman – Olaru/Mitu 6-1, 4-6, 10-5.
A fost bucurie mare în vestiarul „tricolorelor”, iar fetele nu au ratat ocazia unui selfie care se le aminmtească de isprava de la Montreal. Alexandra Dulgheru a fost fotograful, iar în poză apare întreg staff-ul echipei României, inclusiv președintele Federaţiei Române de Tenis, George Cosac. Irina Begu a postat fotografia pe pagina ei de Facebook.
CITEȘTE ȘI:
FED CUP. România, în Grupa Mondială. „Tricolorele” au bătut Canada la Montreal
FOTO: Facebook Irina Begu
Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.






