112

Bărbat mort după ce i s-a făcut rău într-un avion cu destinația România

Bărbat mort după ce i s-a făcut rău în avion, astăzi. Avionul zbura pe ruta Valencia – Timișoara. La un moment dat, unui bărbat de 67 de ani i s-a făcut rău în avion și a murit. Omul ar fi suferit  infarct. S-a încercat resuscitarea lui, dar zadarnic. Echipajele medicale au declarat decesul.
Polițiștii Biroului de Poliție Transporturi Aeriene Timișoara din cadrul Secției Regionale de Poliție Transporturi Timișoara au fost sesizați, în jurul orelor 13.00, de reprezentanții Aeroportului Internațional Traian Vuia Timișoara cu privire la faptul că la bordul unei aeronave, care circula pe ruta Valencia-Timișoara, se afla un bărbat care avea probleme de sănătate.
În momentul în care aeronava a aterizat, un echipaj medical a examinat starea bărbatului, în vârstă de 67 de ani, acesta fiind transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate, conform stiripesurse.ro.
Ulterior, din nefericire, bărbatul a decedat.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, cercetările fiind continuate în vederea stabilirii cauzelor producerii incidentului.


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

Back to top button