Cătălin Cazacu și Cătălin Scărlătescu deschid un restaurant de lux în Zanzibar: „Va fi în top 3 pe insulă!”

Un nou cuplu de succes în showbiz-ul românesc, de data aceasta în afaceri! Cătălin Cazacu și celebrul chef Cătălin Scărlătescu își unesc forțele și expertiza într-un proiect exotic de proporții. Cei doi pregătesc deschiderea unui restaurant de top în Zanzibar, destinația exotică preferată de mii de români.
Invitat în platoul emisiunii moderate de Dan Capatos la CANCAN, Cătălin Cazacu a dat din casă și a oferit toate detaliile despre parteneriatul neșteptat cu juratul de la MasterChef. Ideea a venit organic, speculând perfect nișele pe care cei doi le stăpânesc cel mai bine: expertiza gastronomică a lui Scărlătescu și conexiunile locale ale lui Cazacu.
Când va avea loc marea inaugurare?
Lucrările sunt deja într-un stadiu extrem de avansat, iar cei doi parteneri de afaceri au pus la punct ultimele detalii logistice. Dacă totul decurge conform planului, primii clienți vor putea călca pragul locației chiar în această toamnă.
„Lucrăm împreună. S-a nimerit, nu a fost o chestie gândită dinainte. Eu aveam deja spațiul de ceva timp și mi se potrivește. Sperăm să deschidem în octombrie, iar inaugurarea să fie în noiembrie”, a dezvăluit Cătălin Cazacu.
Conceptul: Mâncare premium, camere de cazare și petreceri cu DJ
Noul punct de atracție din Zanzibar nu va fi doar un simplu restaurant, ci un adevărat hub de entertainment și relaxare. Conceptul pe care chef Cătălin Scărlătescu l-a consacrat în România va fi mutat aproape identic pe plajele Oceanului Indian, dar adaptat la vibe-ul exotic.
Ce va include complexul celor doi:
- Restaurant Premium: Meniul va purta semnătura inconfundabilă a lui Scărlătescu;
- Spații de cazare: Clădirea dispune de 6 camere spațioase, care vor deservi atât turiștii, cât și pe cei doi proprietari;
- Entertainment: Atmosfera va fi întreținută de DJ cunoscuți, transformând serile în petreceri de neuitat.
Datorită acestui proiect, Cazacu a recunoscut că a reușit să își reducă substanțial și cheltuielile personale: „Sunt și camerele noastre, în care locuim noi. O parte din cheltuieli se amortizează pentru că eu nu mai plătesc apartamentul în care locuiam”.
De ce Zanzibar? „Este una dintre cele mai bune destinații!”
Cazacu este convins că rețeta succesului este garantată. Mixul dintre notorietatea lui Scărlătescu și popularitatea uriașă de care se bucură Zanzibar în rândul turiștilor europeni va propulsa locația direct în topul preferințelor.
„El este bucătar, eu am experiența locului și știu exact ce ar merge. Eu cred cu tărie că va fi unul dintre top trei restaurante de pe insulă. Lumea nu înțelege că locul este aproape de România. Vorbim de aproximativ nouă ore de zbor și este una dintre cele mai bune destinații de căldură. În afară de Crăciun, dacă vrei căldură și soare, este una dintre cele mai bune variante”, a conchis fostul sportiv.
Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.





