„Tricolorii” s-au calificat în „sferturile” Mondialului Under 21

Performanță incredibilă pentru echipa națională Unde 21 de handbal masculin a României. „Tricolorii” antrenați de Ovidiu Mihăilă şi Daniel Apostu au acces între cele mai bune opt națiuni ale lumii.

Tinerii handbaliști români s-au calificat în sferturile de finală ale Campionatului Mondial din Brazilia, după ce au învins în „optimi” reprezentativa Tunisiei, 29-27. Negru, cu 14 goluri și Rotaru, cu 7 reușite au fost cei mai buni oameni ai formației noastre, dar o evoluție excelentă a avut și portarul Iancu, cel care pe final, între minutele 51 și 59 nu a primit gol.
Pentru un loc în semifinale, „tricolorii” se vor duela la noapte, la ora 2.30, cu Franța.