„Tricolorii” au început cu o înfrângere turneul preolimpic din Japonia

În urmă cu câteva minute s-a încheiat prima partidă jucată de Naţionala de hochei pe gheaţă a României în turneul preolimpic din Japonia.

„Tricolorii” antrenaţi de Greg Lindqvist au pierdut clar, 0-3, în faţa Ucrainei, echipă pe care o vor întâlni şi în luna aprilie, la Campionatul Mondial, divizia I, grupa B.
Românii au rezistat doar în prima repriză, încheiată la egalitate, 0-0. Apoi, în partea a doua, Luhovy şi Mikhnov au marcat în poarta lui Adorjan, scorul final fiind stabilit de Isayenko în minutul 55.

Pentru Naţionala României urmează partida cu Japonia, programată vineri, de la ora 11.00.