SR BRAŞOV. Meci cu 8 goluri pe „Tineretului”. Victorii pentru Kids Tâmpa şi Râşnov

Confruntarea SR Braşov – CSO Plopeni, din runda a 12-a a Ligii 3, Seria a 5-a, a fost una spectaculoasă, cu 8 goluri marcate, scor 4-4. După primele 10 minute oaspeţii conduceau cu 2-0, dar până la pauză „stegarii” au revenit şi Sandu, Cenk, Răchişan şi Olteanu, ultimul din penalty, au dus scorul la 4-2. Braşovenii nu au reuşit însă să se impună, în partea a doua prahovenii marcând încă două goluri.

Tot astăzi, Kids Tâmpa a reuşit prima victorie din campionat, 1-0 (Drugă) cu Hermannstadt II, iar Olimpic Cetate Râşnov a trecut de Sepsi II Sf. Gheorghe, 1-0 (Nechita).

În clasament, Olimpic Cetate Râşnov a urcat pe loc de play-off, ocupând poziţia a patra, cu 19 p. SR Braşov e departe, pe 8, cu 12 p, iar Kids Tâmpa e în continuare ultima, cu 5 p.