Salah, SCOS PE TARGĂ!!! Emoții pentru „cormorani”!!!

FC Liverpool continuă să spere că Manchester City se va împiedica și va cuceri titlul în Premier League. „Cetățenii” o vor întâlni luni pe Leicester, pe teren propriu.

„Cormoranii” au trecut sâmbătă, cu emoții, de Newcastle United, golul victoriei trupei lui Jürgen Klopp fiind înscris de belgianul Origi, în minutul 86, cel ce l-a înlocuit pe „Mo” Salah.

Starul egiptean, care a dat și el un gol – în minutul 28, a părăsit terenul în minutul 73, după ce s-a lovit la cap în urma unei ciocniri cu Dubravka, portarul „coțofenelor”.

El a rămas nemișcat în iarbă, primind minute bune îngrijiri medicale înainte de a fi scos cu targa de pe teren.

De văzut dacă egipteanul va putea juca în returul de marți cu Barcelona din semifinalele Ligii Campionilor. Se știe, în tur, pe „Nou Camp”, Liverpool a pierdut, 0-3.