Programul de la Doha. La ce oră vor evolua jucătoarele noastre de tenis?!

Organizatorii turneului de la Doha au anunțat programul zilei de marți, când țara noastră va fi reprezentată în proba de simplu de două jucătoare. Potrivit unui comunicat oficial, Sorana Cârstea o va întâlni pe Elena Maria Sakkari (locul 60 WTA), după ora 16.00. Singura întâlnire directă a avut loc anul trecut și a fost câștigată de Sorana în două seturi. De altfel, sportiva noastră este considerată favorită la casele de pariuri. Tot de la ora 16.00 va avea loc și meciul dintre Irina Begu și australianca Samantha Stosur (44 WTA). Singura întâlnire directă a fost câștigată anul trecut de Irina, la Charleston. Irina este și ea considerată favorită să câștige această partidă. Simona Halep va juca miercuri în turul doi împotriva Ekaterinei Makarova, dar ora de start nu a fost încă anunțată.