Liga I. Viitorul bifează a doua victorie din sezon

Viitorul Constanța a învins Gaz Metan Mediaș în ultimul meci al zilei de sâmbătă din Liga 1, scor 2-0, în etapa cu numărul 5. Golurile au fost marcate de Denis Drăguș în minutul 30 și de Vali Crețu un autogol în minutul 86. Fiul fostului jucător de la FC Argeș are doar 19 ani, a marcat 6 goluri în 8 meciuri jucate în acest sezon și are o cotă de piață în acest moment de 200.000 de euro. În minutul 56, Viitorul a rămas în 10 oameni, după ce Mladen a primit al doilea galben. Cu acest succes, Viitorul urcă pe 4 în Liga 1 cu 7 puncte, la egalitate cu Gazul însă, dar și cu alte 4 formații.