Liga I, play-out. Gaz Metan Mediaș încheie sezonul cu o victorie

Gaz Metan Mediaș a învins Concordia Chiajna în ultimul meci al acestui sezon de Liga 1, scor 3-1, în etapa cu numărul 14 din play-out. Golurile au fost marcate de Rondon o dublă, în minutele 2 și 6, plus Yazalde în minutul 36. De la Gaz Metan a ratat un penalti și Caiado, în minutul 30. Pentru Concordia a marcat golul de onoare Gorobsov în minutul 45. Mediașul termină pe primul loc acest play-ouț, cu 48 de puncte, 4 peste Botoșani și 5 peste Dinamo, în timp ce Concordia a terminat pe ultimul loc și părăsește Liga 1, cu doar 19 puncte la activ.