Liga I. FC Viitorul, pe poziția a treia

CSU Craiova și FC Viitorul au terminat la egalitate partida disputată în ultima etapă a play-off-ului Ligii 1, scor 1-1. În urma acestui rezultat, echipa antrenată de Gică Hagi a terminat pe poziția a treia și și-a asigurat prezența în preliminariile Europa League. Martic a deschis scorul pentru olteni în minutul 15, iar Viitorul a egalat în minutul 70 după ce Mihăilă a trimis în propria poartă. Craiova a rămas în zece oameni în minutul 72, după ce Tiago Ferreira a avut o intrare extremă de dură pe tibia portarului Cojocaru. Drăguș a stabilit scorul final în minutul 90+3, când a scăpat singur cu Pigliacelli și l-a învins cu un șut plasat, pe jos. Pentru ca CSU Craiova să se califice în cupele europene, FC Viitorul trebuie să câștige Cupa României, pe 25 mai, împotriva celor de la Astra Giurgiu.