Liga I. Dinamo, fără gol marcat în acest sezon

CFR Cluj a câștigat, pe teren propriu, partida disputată împotriva echipei Dinamo, scor 1-0, printr-un gol marcat de Omrani, din penalti în min.82. În minutul 22, jocul a fost întrerupt aproximativ patru minute din cauza petardelor aruncate de fanii dinamovişti. Jocul s-a reluat după ce la staţia de amplificare s-a făcut un anunţ pentru fani. În minutul 88, de la CFR Cluj a fost eliminat Sebastian Mailat, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

În urma acestui rezultat, ardelenii au adunat șapte puncte, în timp ce formația antrenată sâmbătă seara de Sebastian Moga (secundul lui Eugen Neagoe) rămâne fără gol marcat și fără puncte în clasament, după primele trei etape din Liga 1.