Liga 1. Oltenii pierdură în Bănie

• 6_255736.JPG
  • clasament5_255737.JPG

Universitatea Craiova a pierdut cu 0-1 partida disputată luni seara, pe teren propriu, cu Concordia Chiajna, în etapa a 5-a a Ligii 1. Ilfovenii au produs surpriza în Bănie după un meci în care gazdele au jucat mai bine de o oră în inferioritate numerică, după cartonașul roșu încasat de Donkor în minutul 18, pentru o intrare dură asupra lui Marc. Mijlocașul argentinian Nicolas Gorobsov a reușit unicul gol al întâlnirii, în minutul 81, cu un șut superb din afara careului. În urma acestei înfrângeri, U Craiova rămâne cu doar 5 puncte strânse în 5 etape și ocupă locul 12 în clasamentul Ligii 1. De partea cealaltă, Concordia Chiajna urcă pe locul 4, cu 7 puncte.