Game – Set – Match. Corona e în finala Erste Liga la hochei pe gheaţă. Fiesta la Gheorgheni

Game – Set – Match. Corona e în finala Erste Liga la hochei pe gheaţă.

În meciul 6 al semifinalei cu ACSH Gheorgheni, „lupii” s-au impus cu 6-2 şi s-au calificat în finală, cu scorul general de 4-2.

La Gheorgheni, Corona a dominat tactic meciul de la un capăt la celălalt, iar harghitenii nu au avut replică.

Game – Set – Match. VanWormer a deschis scorul în startul partidei şi a stabilit scorul primei perioade. Repriza a doua a adus clarificarea lucrurilor, după ce Cornet, cu o „dublă”, şi Holwell au dus scorul la 4-0. Golurile marcate de Haaranen şi Bodo nu au adus nici măcar suspans, pentru că Blacwater şi Valchar au dus scorul la unul de tenis şi au „închis” meciul şi seria.

Cu 4-2 la general, Corona Braşov s-a calificat în finala Erste Liga, unde se va duela cu Ferencvaros, care a trecut în semifinale de SC Miercurea Ciuc, scor 4-2. Primele două partide ale seriei vor avea loc în Ungaria.