FC Barcelona și Real Madrid remizează în Cupa Spaniei

FC Barcelona și Real Madrid au terminat la egalitate, scor 1-1, în prima manșă a semifinalelor Cupei Spaniei. Catalanii au început partida fără Leo Messi în primul 11, iar acest lucru le-a dat curaj celor de la Real Madrid, care au deschis scorul încă din minutul 6. Lucas Vazquez a finalizat excelent din fața porții după o recentrare a lui Benzema, iar startul de meci a fost neașteptat de bun pentru Real. Egalarea a venit în cele din urmă în minutul 58, când Malcom a înscris la colțul scurt. Din mintuul 63 a fost introdus pe teren și Leo Messi, iar Barcelona a dominat finalul meciului, fără să mai înscrie însă. Calificarea se va decide așadar în returul de pe 27 februarie, ce va avea loc pe Santiago Bernabeu.