Dramatism în meciul dintre Isăilă și Florin Tănase

Dramatism în meciul dintre Isăilă și Florin Tănase.

Baniyas FC, echipa antrenată de brașoveanul Daniel Isăilă (foto), a jucat cu Al-Jazira în etapa a 4-a din prima ligă fotbalistică a Emiratelor Arabe Unite.

La oaspeți activează și Florin Tănase, fostul atacant al FCSB, cedat de Gigi Becali în schimbul sumei de 3 milioane de euro – clauza de reziliere.

Meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1. Al Jazira a deschis scorul în minutul 88, în urma unui penalty. Gazdele au revenit și au punctat în prelungiri, prin Ivkovic (min. 90+4).

Astfel, Baniyas ocupă locul 10 în clasament, cu 4 puncte acumulate, iar Al-Jazira (10 p) e a doua în ierarhie.