CSU BRAŞOV, BRONZ la Campionatul Naţional de baschet feminin U20

Calificată la turneul final al Campionatului Naţional de baschet feminin U20, CSU Braşov a cucerit medaliile de bronz. Echipa antrenată de Nenad Marinkovic, formată din sportive U18 a pierdut ambele partide disputate la Târgovişte, 61-75 cu CSS Alexandria şi 62-76 cu CSS Târgovişte.

„Fetele au reuşit o performanţă câştigând acest «bronz», mai ales că ele joacă la categoria de vârstă U18 şi au avut în faţă sportive mai mari. Această competiţie a fost o pregătire pentru noi, înaintea turneului final la U18, unde ne dorim să cucerim o medalie”, a declarat antrenorul Nenad Marinkovic.