Ce a făcut Dana Haralambie la Silvester Tour

Sportiva brașoveană legitimată la CS Dinamo este singura din România care s-a calificat astăzi în manșa secundă.

Silvester Tour este echivalentul feminin al Turneului celor 4 Trambuline la sărituri cu schiurile. Primele două etape se desfășoară la Villach, în Austria, celelalte la Ljubno, în Slovenia.

În prima rundă, astăzi, Dana Haralambie a ocupat locul 28 – 209,6 puncte. Victoria i-a revenit austriecei Eva Pinkelnig – 257,9 p. Podiumul a fost completat cu norvegianca Anna Odine Stroem și slovena Nika Kriznar. Clasamentul complet, AICI.

Allesia Mîțu și Diana Trâmbițaș au avut evoluții extrem de modeste.

La Oberstdorf, în Germania, au avut loc, astăzi, calificările pentru prima etapă a Turneului celor 4 Trambuline la sărituri cu schiurile. Brașovenii Daniel Cacina și Andrei Feldorean au ocupat ultimele două locuri, dezamăgind.