Braşoveanul Rareş Burnete, gol cu Germania

Braşoveanul Rareş Burnete, gol cu Germania. Naţionala U20 a României a debutat cu o înfrângere, 2-3, la Arad, cu reprezentativa similară a Germaniei, în Liga Elitelor.

Braşoveanul Rareş Burnete, fotbalist crescut de Colţea 1920 Braşov, a dechis scorul în minutul 25, iar Alexandru Musi a făcut 2-0 imediat după pauză, dintr-un penalty obţinut de acelaşi Burnete.

Un alt braşovean, Denis Renţa, a intrat pe teren în minutul 61.

Din păcate, ai noştri nu au putut să gestioneze avantajul şi nemţii au întors rezultatul şi s-au impus cu 3-2, după golurile marcate de Ilyas Ansah, în minutele 53 şi 87 şi Dzenan Pejcinovic, în minutul 79.