BRAȘOV. „Stegarii” nu au putut învinge o codașă a clasamentului

Minutul 90+4 – Final. FC Brașov pierde două puncte în fața unei codașe a clasamentului.

Minutul 90+3 – Gol FC Bihor. Ember înscrie dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri. 1-1.

Minutul 90+1 – Letan este avertizat.

Minutul 90 – Rezultat final, CS Mioveni – Unirea Tărlungeni 3-0.

Minutul 81 – Schimbare la FC Brașov, Iese Matei, intră H. Popa.

Minutul 76 – Chira reia cu capul din cinci metri, mingea trece puțin pe lângă poartă.

Minutul 71 – Schimbare la FC Brașov. Iese Buga, intră Ianc.

Minutul 68 – Schimbare la FC Bihor. Ember îl înlocuiește pe Ferik.

Minutul 67 – Buga trimite pe lângă poartă din marginea careului.

Minutul 63 – Buga îl lansează pe Rusu, acesta trimite peste portarul Nagy, dar mingea lovește transversala.

Minutul 58 – Schimbare la FC Bihor. Trabalka îl înlocuiește pe Țoca.

Minutul 57 – Schimbare la FC Brașov. Iese Codoban, intră Ene.

Minutul 53 – CS Mioveni – Unirea Tărlungeni 3-0.

Minutul 50 – CS Mioveni – Unirea Tărlungeni 2-0.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 46 – Schimbare la FC Bihor. Mangra îl înlocuiește pe Maria.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 45 – CS Mioveni – Unirea Tărlungeni 1-0.

Minutul 37 – Ferik vede cartonașul galben.

Minutul 27 – Buga îi pasează perfect lui Rusu în centrul careului, dar acesta trimite pe lângă poartă.

Minutul 20 – GOOOOL FC Brașov. Matei deschide scorul cu un șut din marginea careului. 1-0.

Minutul 16 – Nagy respinge șutul bun trimis de Matei de la 20 de metri.

Minutul 14 – Maria trage de la 25 de metri, mingea trece puțin pe lângă poarta lui Căucă.

Minutul 11 – Andor vede și el cartonașul galben.

Minutul 10 – Țoca este avertizat.

Minutul 10 – „Stegarii” domină la capitolul posesie, dar ocaziile la poarta adversă nu au apărut.

FC Brașov se duelează, de la ora 11.00, pe Stadionul „Tineretului”, cu FC Bihor, în etapa a patra a Ligii 2, Seria a 2-a.

Înaintea partidei, „stegarii” ocupă poziția a opta a clasamentului, cu 4 p, în timp ce oaspeții sunt pe penultimul loc, după ce au pierdut precedentele trei meciuri.

Echipele de start:

FC Brașov: Căucă – Letan, Hlinca, Poverlovici, Perju – Buga, Moraru, Vl. Munteanu, Codoban – Rusu, Matei.

FC Bihor: Nagy – Mintaș, Remeș, Chira, Țoca, Haș, Ferik, Arsene, Andor, Maria, Șulea.

Partida este arbitrată de Lucian Țiții (Sibiu), ajutat de asistenții Alexandru Mihăilă (Rm. Vâlcea) și Marian Truță (Șirneasa).

Tot de la ora 11.00, Unirea Tărlungeni joacă la Mioveni.