BRAȘOV. „Lupii” au câștigat clar meciul 3 al fnalei LNH cu CSM Galați și vor juca azi cu trofeul pe masă

Meciul 3 al finalei Ligii Naționale la hochei pe gheață Corona Brașov – CSM Galați, care a avut loc aseară la Patinoarul „Olimpic”, nu a avut istoric.

„Lupii” s-au impus clar, 6-2, după un meci pe care l-au dominat autoritar.

Lidhammar, Borysenko și Carlson au marcat în ultimele cinci minute ale primei reprize și au asigurat o partidă lipsită de griji pentru ai noștri. Neznamov a redus din handicap în startul părții secunde, însă Lidhammar și Borysenko au marcat pentru 5-1. Același Neznamov a reușit ultimul gol al părții secunde, iar Tendler a „închis” tabela pe final, în minutul 58.

La general, Corona conduce cu 2-1 în seria care se dispută în sistemul cel mai bun din cinci partide și va juca astăzi cu trofeul pe masă. Confruntarea a patra va avea loc de la ora 18.30, tot la Patinoarul „Olimpic”.