BRAȘOV. „Lupii”, al doilea meci cu Gheorgheniul! DEZNODĂMÂNTUL…

În această seară, Corona Brașov a disputat, la Patinoarul „Olimpic” din Parcul „Tractorul”, al doilea meci al sferturilor de finală din Erste Liga la hochei pe gheață cu gruparea din Gheorgheni.

De această dată s-au impus oaspeții, 3-2 după prelungiri, astfel că scorul în seria de 7 meciuri a devenit 1-1.

Confruntarea a semănat până la un punct cu cea de luni seară prima a seriei (detalii aici: BRAȘOV. ERSTE LIGA. Start superb în „sfertul” Corona Brașov – ACSH Gheorgheni).

Oaspeții au condus din nou cu 2-0, după două reprize, golurile fiind marcate de Peter și Vorobyev. La fel ca luni seară, ai noștri au revenit pe tabelă în repriza a treia. Zagidullin a redus din handicap în minutul 48, iar Borisenko a egalat cu cinci minute înainte de final. Din păcate, „lupii” nu au mai găsit drumul spre victorie ca luni seară, iar meciul a intrat în prelungiri, unde Jones a înscris în superioritate golul care a restabilit echilibrul în serie.

Următoarea partidă va avea loc vineri, la Gheorgheni.