BRAŞOV. Liga 3. LIVETEXT. SR Braşov, încă un meci fără puncte

SR Braşov a pierdut şi meciul cu Sepsi II Sf. Gheorghe, din ultima etapă a turului Ligii 3, Seria a 5-a, 1-2.

Tamas Santa a deschis scorul pentru oaspeţi, iar Firat a egalat chiar înainte de pauză. În partea a doua, acelaşi Santa a marcat golul care a dus cele 3 puncte în Covasna.

Cu 14 p, „stegarii” au încheiat turul pe poziţia a treia, la 6 puncte în speatele celor de la CS Blejoi şi la 9 de liderul Corona.

Minutul 90+4 – Final. SR Braşov pierde şi meciul cu Sepsi II, 1-2.

Minutul 86 – Schimbare la SR Braşov. Gomboş îl înlocuieşte pe Moraru.

Minutul 82 – E. Renţa este şi el avertizat.

Minutul 75 – Răducan vede cartonaşul galben.

Minutul 65 – E. Renţa reia modest cu capul din 6 metri.

Minutul 63 – Schimbări la SR Braşov. Intră Răducan şi Dumitrovici, ies Răchişan şi Iordache.

Minutul 59 – Gol Sepsi. T. Santa îi duce pe oaspeţi din nou în avantaj. 1-2.

Minutul 58 – Dobrean centrează de pe stânga, E. Renţa reia cu capul pe lângă poartă.

Minutul 52 – Iordache execută pe poartă o lovitură liberă din unghi, portarul gazdelor respinge.

Minutul 51 – Dumitrescu vede cartonaşul galben.

Minutul 49 – Veress şutează din marginea careului, Căucă reţine.

Minutul 47 – Kovacs este avertizat.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+2 – Pauză.

Minutul 45 – GOL SR. Cenk trimite în poartă după ce portarul Szanto a apărat în prima fază mingea şutată de atacantul gazdelor de la punctul cu var. 1-1.

Minutul 44 – Penalty pentru SR, după un fault asupra lui Păduraru.

Minutul 39 – Iordache trimite peste transversală de la 18 m.

Minutul 36 – Păduraru vede cartonaşul galben.

Minutul 33 – Două schimbări la SR. Ies Mîndru şi Mitu, intră E. Renţa şi Dobrean.

Minutul 32 – Gal trage pe lângă din interiorul careului.

Minutul 28 – Veress trimite în transversală din 6 metri.

Minutul 24 – Şerban este averizat.

Minutul 21 – Markovic vede cartonaşul galben.

Minutul 17 – Moraru trimite cu capul pe lângă poartă.

Minutul 13 – Gol Sepsi II. T. Santa marchează cu capul din careul mic, după o centrare de pe partea stângă. 0-1.

În ultima etapă a turului Ligii 3, Seria a 5-a, SR Braşov se duelează, de la ora 14.00, pe Stadionul „Tineretului”, cu Sepsi II Sf. Gheorghe.

Echipele de start:

SR Braşov: Căucă – Boricean, Mîndru, Șerban, Mitu, Moraru, D.Renţa, Iordache, Răchişan, Cenk, Păduraru.

Rezerve: Maxim – Răducan, E. Renţa, Dobrean, Dumitrovici, Gomboş

Sepsi II: Szanto – Csiszer, Păun, Markovic, Dumitrescu, Deak, T. Santa, Kovacs, Gal, Dragomir, Veress.

Rezerve: Căpăţînă, Mathis, Berde, Kocsis, Ghinea, Rusandu, Brujan, L. Santa.

Meciul este transmis live pe canalul de YouTube Steagu’TV.