BRAŞOV. Liga 3. LIVETEXT. SR Braşov a lăsat două puncte la Ploieşti. Corona, al patrulea succes la rând

16.55 – FINAL Kids Tâmpa – CSO Plopeni 1-3.

16.54 – Kids Tâmpa – CSO Plopeni. Gol Plopeni. Marchează Vlad. 1-3.

16.53 – FINAL Corona Braşov – Sepsi 2 Sf. Gheorghe 2-0.

16.53 – FINAL Astra 2 – SR Braşov 2-2.

16.52 – Kids Tâmpa – CSO Plopeni. Schimbare la Kids Tâmpa. Iese Zota, intră Dani.

16.48 – Astra 2 – SR Braşov. Portarul gazdelor iese pe sub o minge centrată din corner, E. Renţa reia, dar migea este respinsă de pe linia porţii de un fundaş.

16.44 – Astra 2 – SR Braşov. Schimbare la SR. Iese Cenk, accidentat, intră Dumitrovici.

16.36 – Astra 2 – SR Braşov. Gol Astra. Zaharia restabileşte egalitatea. 2-2.

16.34 – Astra 2 – SR Braşov. Giuroiu ratează incredibil din careul mic.

16.32 – Astra 2 – SR Braşov. Cenk scapă de un fundaş advers, dar este blocat de portarul gazdelor.

16.30 – Astra 2 – SR Braşov. Răducan trage alături din marginea careului. Ocazie bună ratată de braşoveni.

16.29 – Kids Tâmpa – CSO Plopeni. Schimbare la Kids. Iese Mureşan, intră Dumitraş.

16.25 – Scoruri LIVE: Astra 2 – SR Braşov 1-2; Corona Braşov – Sepsi 2 2-0; Kids Tâmpa – CSO Plopeni 1-2.

16.23 – Corona Braşov – Sepsi 2. GOL Corona. Nicolau majorează avantajul „galben-albaştrilor”. 2-0.

16.23 – Kids Tâmpa – CSO Plopeni. GOL Kids Tâmpa. Kerekes transformă lovitura de la 11 metri. 1-2.

16.22 – Astra 2 – SR Braşov. Schimbare la SR. Iese H. Popa, accidentat, intră Răducan.

16.21 – Kids Tâmpa – CSO Plopeni. Penalty pentru Kids Tâmpa în minutul 63.

16.19 – Astra 2 – SR Braşov. Schimbare la SR. Iese Păduraru, intră D. Renţa.

16.15 – Astra 2 – SR Braşov. Gheorghe scapă pe partea stângă, intră în careu, dar trage peste.

16.05 – Kids Tâmpa – CSO Plopeni. Trei schimbări la Kids. Ies Andrieş, Ionescu, Moroe, intră Enache, Marin şi Crihan.

16.01 – Astra 2 – SR Braşov. Două schimbări la SR. Ies Csongor şi Fekete, intră M. Şerban şi Sandu.  A început repriza a doua.

15.47 – Pauză în cele trei meciuri.

Minutul 41 – Astra 2 – SR Braşov. Căucă respinge mingea şutată de Gheorghe dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri.

Minutul 39 – Corona Braşov – Sepsi 2. GOL Corona. Cristescu deschide scorul din penalty. 1-0.

Minutul 38 – Kids Tâmpa – CSO Plopeni. Gol Plopeni. Marinescu majorează avantajul oaspeţilor. 0-2.

Minutul 28 – Astra 2 – SR Braşov. Căucă are o intervenţie excelentă, unu contra unu cu Dragoş Gheorghe.

Minutul 22 – Astra 2 – SR Braşov. Dragoş Gheorghe trage în transversala porţii lui Căucă.

Minutul 11 – Astra 2 – SR Braşov. Gol Astra. Gazdele reduc din handicap prin Zaharia. 1-2.

Minutul 5 – Astra 2 – SR Braşov. GOL SR Braşov. H. Popa transformă un penalty obţinut de Răchişan. 0-2.

Minutul 1 – Kids Tâmpa – CSO Plopeni. Oaspeţii deschid scorul prin Dumitraşcu. 0-1.

Minutul 1 – Astra 2 – SR Braşov. GOL SR Braşov. Fekete marchează cu un şut din marginea careului. 0-1.

Corona Braşov – Sepsi Sf. Gheorghe 2 – echipele de start:

Corona: Mutu – Aszalos, Dumbravă, Leonte, Tălmaciu, Cîrstian, Linguraru, Nicolau, Roşu, Alupoaie, Cristescu.

Sepsi: Căpăţână – Ghinea, Păun, Markovic, Dumitrescu, Vereş, Carnat, Mitrea, Kovacs, Dragomir, Kocsis.

Kids Tâmpa – CSO Plopeni – echipele de start:

Kids Tâmpa: Câşlariu – Sburlea, Cupu, Andrieş, Mihăilă, Ţuţu, Ionescu, Mureşan, Moroe, Kerekes, Zota.

Plopeni: Marinică – Niţă, Rusu, Minea, Chejnoiu, Dumitraşcu, Vlad, Yaya, Nicolae, Marinescu, Huza.

Astra 2 – SR Braşov – echipele de start:

Astra 2: Silveanu – Oreviceanu, Riza, Vasilescu, G. Şerban, Pahonţu, Avram, Dragoş, Brăila, Duminică, Zaharia.

SR Braşov: Căucă – Boricean, Renţa, Szekely, Iordache, Burlacu, H. Popa, Răchişan, Fekete, Păduraru, Cenk.

Trei dintre cele patru grupări braşovene din Liga 3 Seria a 5-a vor juca astăzi în runda a patra a sezonului.

SR Braşov evoluează la Ploieşti cu Astra 2, Coorna Braşov primeşte, pe „Tineretului”, vizita grupării Sepsi Sf. Gheorghe 2, iar Kids Tâmpa joacă pe „ICIM” cu CSO Plopeni. Toate partidele încep la ora 15.00.

Olimpic Cetate Râşnov va juca mâine, în deplasare, cu CS Blejoi.