BRAȘOV. LIGA 3. LIVETEXT. ACS SR Municipal Brașov, succes la scor de tenis pe terenul „lanternei”

Minutul 90+4 – Final. ACS SR câștigă cu 6-2 cu Viitorul Domnești și, cu 26 de puncte, rămâne la două lungimi de Turris Oltul Turnu Măgurele, care s-a impus la Craiova cu CS U 2. Flacăra Horezu, care are 27 p, va juca mâine la Bascov.

Minutul 90+3 – Damian transformă un penalty, dar arbitrul decide să anuleze golul și apoi fluieră finalul.

15.50 – Rezultat final: CS U Craiova 2 – Turris Oltul Turnu Măgurele 0-3.

15.49 – Rezultat final: Gaz Metan Mediaș 2 – Olimpic Cetate Râșnov 2-5.

Minutul 86 – Gol Domnești. 2-6.

Minutul 84 – Gol Domnești. Gazdele reduc din handicap din penalty. 1-6.

Minutul 81 – Poverlovici lovește și el bara.

Minutul 78 – GOOL ACS SR. Strătilă scapă singur, îl driblează pe portarul advers și înscrie în poarta goală. 0-6.

15.37 – FC U Craiova conduce cu 2-0 la Sibiu cu Hermannstadt 2.

15.35 – Turris Oltul Turnu Măgurele are 3-0 la Craiova.

Minutul 73 – Poverlovici trimite cu capul peste din centrarea lui Strătilă.

15.27 – Gaz Metan Mediaș 2 – Olimpic Cetate Râșnov 2-3, în minutul 70.

Minutul 65 – GOOL ACS SR. Boția reușește „dubla”. Atacantul brașovean trimite în plasă mingea rspinsă în față de portsrul gazdelor. 0-5.

Minutul 62 – GOOL ACS SR. Răchișan marchează cu un șut de la 17 metri. 0-4.

Minutul 59 – Strătilă îl înlocuiește pe Cocan. Rusu intră în locul lui Răduțoiu.

Minutul 56 – GOOL ACS SR. Boția înscrie cu un șut din interiorul careului. 0-3.

Minutul 50 – Dunbravă centrează, Toader reia cu capul pe lângă poartă.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 43 – GOOL ACS SR. Cocan marchează cu capul din centrarea lui Boția. 0-2.

Minutul 42 – Stângă trimite în bară de la 20 de metri.

Minutul 39 – Florin Stângă debutează în acest sezon. Antrenorul-jucător intră în locul lui Țuțu.

Minutul 37 – Cocan ratează din 3 metri.

14.43 – Gaz Metan Mediaș 2 – Olimpic Cetate Râșnov 1-3, în minutul 42.

14.40 – Turris Oltul Turnu Măgurele conduce cu 2-0 la Craiova.

Minutul 33 – Cocan trage dintr-o lovitură liberă de la 18 metri, portarul gazdelor reține.

Minutul 31 – Același Toader trimite cu capul puțin pe lângă poartă din centrarea lui Țuțu.

Minutul 25 – Toader trage pe lângă bară din marginea careului de 16 metri.

14.26 – Gaz Metan Mediaș 2 – Olimpic Cetate Râșnov 1-2, în minutul 25.

Minutul 19 – Portarul gazdelor respinge mingea șutată din careu de Răchișan. Brașovenii au cerut penalty, după ce mingea a lovit mâna unui fundaș al celor de la Viitorul Domnești.

Minutul 15 – Damian reia peste poartă din centrarea lui Boția.

14.17 – Gaz Metan Mediaș 2 – Olimpic Cetate Râșnov 1-1, în minutul 18.

Minutul 8 – Dumbravă trage de la 20 de metri, portarul gazdelor reține.

Minutul 5 – GOOL ACS SR. Toader trimite sub transversală din 6 metri, din pasa lui Răchișan. 0-1.

14.05 – Turris Oltul Turnu Măgurele a deschis scoru în meicul din deplasare cu CS U Craiova 2.

În runda a 13-a a Ligii 3, Seria a 3-a, ACS SR Municipal Brașov joacă, de la ora 14.00, pe terenul „lanternei” Viitorul Domnești.

Tot la ora 14.00, în Seria a 3-a se mai dispută partidele CS U Craiova 2 – Turris Oltul Turnu Măgurele, Hermannstadt 2 – FC U Craiova, Astra 2 – FC Pucioasa, ACSO Filiași – CSM Alexandria și Flacăra Moreni – Atletic Bradu.

În Seria a 5-a, Olimpic Cetate Râșnov evoluează pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș 2.