AUSTRALIAN OPEN. Simona Halep nu i-a făcut față Serenei Williams! Cum s-a desfășurat meciul…

Serena Williams a câștigat setul doi cu 6-3 și întâlnirea (6-3, 6-3). Simona Halep n-a putut profita de oportunitatea avută când a condus cu 3-1 în setul secund. Meciul a durat o oră și 21 de minute.

Simona Halep pare picată fizic, dar și psihic, americanca are 5-3.

Serena Williams a reușit un nou break, din a 6-a ocazie avută în acest game – 4-3.

S-a restabilit egalitatea, 3-3.

Un nou break, Serena – 2-3.

3-1 pentru Simona Halep! Game luat pe serviciul rivalei.

Rebreak, Serena Williams – 1-2.

Break, Simona Halep, 2-0.

După un game care a durat 7 minute, jucătoarea noastră a preluat conducerea, 1-0.

Start în setul secund, cu Simona Halep la serviciu.

………………………………………………………………………………………………..

Serena Williams, etalând un joc solid, a câștigat primul set, 6-3.

Game alb pentru Halep, care reduce din handicap, 3-5.

Serena Williams își face serviciul și conduce cu 5-2.

Break, Serena Williams, care are 4-2.

3-2, Serena Williams.

Simona Halep își face serviciul și restabilește egalitatea, 2-2.

Rebreak, Simona Halep – 1-2.

Break Serena Williams, care conduce cu 2-0.

1-0 pentru jucătoarea americană de tenis.

A început meciul, cu Serena Williams la serviciu.

………………………………………………………………………………………………….

De la ora 10.00 (în România) începe marea confruntare dintre Simona Halep (2 WTA) și Serena Williams (11 WTA), din sferturile de finală ale Grand Slam-ului de la Melbourne.

Învingătoarea din această partidă se va întâlni în semifinale la Australian Open cu Naomi Osaka (Japonia), care s-a impus clar, scor 6-2, 6-2, în meciul cu taiwaneza Su-Wei Hsieh.