Cupa României. FCSB, eliminată în optimi

FCSB a părăsit Cupa României încă din faza optimilor de finală, fiind învinsă de Dunărea Călărași. Echipa lui Nicolae Dică a pierdut cu 2-1 un meci în care a folosit jucătorii de rezervă. Dunărea a deschis scorul în minutul 47, iar în minutul 80 s-a făcut 2-0. Vicecampioana a reintrat în meci după reușita tânărului Cristian Dumitru din minutul 82, dar nu a avut forța necesară pentru a egala și a fost eliminată din Cupa României. Pe lângă Dunărea Călărași, în sferturile de finală au mai ajuns Hermannstadt, U Craiova, Viitorul Constantă, Astra Giurgiu, Sepsi OSK, CFR Cluj și Csikszereda.