Liga I. Dinamo remizează în Ștefan cel Mare

Dinamo a încheiat la egalitate, 1-1, primul meci cu Mircea Rednic pe banca tehnică, „roș-albii” încurcându-se acasă de Dunărea Călărași, în epilogul etapei a 12-a a Ligii I. Oaspeții au deschis scorul în minutul 22, prin Mediop, iar gazdele au egalat în min.56, prin Daniel Popa. Alexandru Munteanu de la Călărași a primit al doilea cartonaș galben în prelungiri(min.92). Înaintea meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria lui Ilie Balaci, iar fanii dinamovişti au afişat un mesaj pe care scria: „Odihneşte-te în pace, minune blondă!”. De asemenea, fanii de la PCH au afişat un mesaj pe care scria: „Iartă-ne, Claudiu”. La meci au asistat peste 2700 de spectatori, din care 20 de fani ai formaţiei Dunărea Călăraşi.