Sport

Vasile Miriuță a semnat cu FC Dinamo

 

Antrenorul Vasile Miriuță, care a condus până acum echipa Concordia Chiajna, a semnat marți un contract valabil până în 2019 cu FC Dinamo, a anunțat directorul general al clubului din Șoseaua Ștefan cel Mare, Adrian Mutu, într-o conferință de presă.
Vasile Miriuță este noul antrenor al lui Dinamo. Contractul semnat este valabil până în 2019, iar obiectivele sunt aceleași ca pentru orice antrenor al lui Dinamo, titlul și toate celelalte. El începe treaba de joi, pentru că la meciul cu Chiajna va sta domnul Iulian Mihăescu. Noi am fi vrut să-l avem încă de la acest meci pe Vasile, dar e un pic ciudat, pentru că până mai ieri era antrenor la Chiajna și imediat să fie adversar. E mai bine pentru Vasile să stea pe banca lui Dinamo începând de joi”, a declarat Adrian Mutu.
Vasile Miriuță, în vârstă de 48 de ani, a mai pregătit până acum echipele Ceahlăul Piatra Neamț, CFR Cluj, Gyor (Ungaria), ASA Târgu Mureș și Energie Cottbus (Germania).


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

0 0 voturi
Evaluarea articolului
Abonaţi-vă
Anunțați despre
0 Comentarii
Cel mai vechi
Cel mai nou Cele mai votate
Păreri in linie
Vezi toate comentariile
Back to top button