Sport

BRAȘOV. Succes la scor pentru „lupi”

 

Corona Brașov s-a impus fără probleme în confruntarea cu Steaua București, din Liga Națională la hochei pe gheață, care a avut loc aseară la Patinoarul „Olimpic”.

Echipa antrenată de Martin Lacroix a câștigat cu 13-3, golurile fiind marcate de Klempa 2, Mihaly 3, McDonald 3, Peter, Fodor, Zabludovski, Gliga 2, respectiv Antal, Anton Butochnov și Andriy Butochnov.

În clasament, Corona conduce detașat, cu 59 de puncte, urmată de Sport Club Miercurea Ciuc, 47 p, Progym Gheorgheni, 41 p, Dunărea Galați, 35 p, și Steaua București, 19 p.

Sâmbătă, de la ora 18.30, tot la Patinoarul „Olimpic”, „lupii” se vor duela cu Progym Gheorgheni.

FOTO: Daniel-Maximilian Milata


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button