Lifestyle
[ViDEO] Trend. Cafea servită în ouă de ciocolată, în loc de ceşti
![[ViDEO] Trend. Cafea servită în ouă de ciocolată, în loc de ceşti 1 coffee-eggs.jpg](https://mytex.ro/wp-content/uploads/2016/03/images_aimytexarticles_images_coffee-eggs.jpg)
În ultima vreme, pentru a celebra Paştele catolic, a devenit un trend servirea cafelei în ouă de ciocolată. Se întâmplă în mai multe cafenele din Australia şi Noua Zeelandă. De exemplu, Karvan Coffee din Perth, Australia, a postat pe contul de Instagram mai multe imagini cu ouă de ciocolată pline de cafea fierbinte, informează Mirror. Şi Excelso Coffee, din Noua Zeelandă, dă sfaturi despre cum se face un „eggspresso“ perfect. Reţeta e simplă: un expresso tare se toarnă în ouă din ciocolată de calitate.
Sursa video: YouTube
Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

