[ViDEO] BRAȘOV. LIVETEXT. AS „SR” Brașov, 9 goluri în amicalul cu AFC Rapid

Minutul 90+1 – Final.

Minutul 88 – GOOL AS „SR” Brașov. Alexandru Oprea își trece și el numele pe lista marcatorilor. 9-2.

Minutul 84 – Gol AFC Rapid. Tănase este învins din nou cu un șut din interiorul careului. 8-2.

Minutul 73 – Portarul Tănase are o intervenție bună, față în față cu un jucător al „alb-vișiniilor”.

Minutul 66 – Gol AFC Rapid. Oaspeții reușesc să modifice și ei tabela. 8-1.

Minutul 55 – GOOOL AS „SR” Brașov. Alexandru Bodean duce scorul la 8-0.

Minutul 52 – GOOOL AS „SR” Brașov. Alin Damian marchează din nou. 7-0.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 42 – GOOOL AS „SR” Brașov. Damian reușeste „dubla”, după un șut din 16 metri la care goalkeeper-ul oaspeților nu a avut vreo șansă. 6-0.

Minutul 41 – GOOOL AS „SR” Brașov. După o nouă fază lucrată de Vârlan, Fânariu marchează din poziție de unu contra unu cu portarul advers. 5-0.

Minutul 33 – GOOOL AS „SR” Brașov. Horia Popa transformă fără probleme lovitura de la 11 metri. 4-0.

Minutul 33 – Penalty pentru AS „SR” Brașov. Cocan a fost faultat în careu.

Minutul 31 – GOOOOL AS „SR” Brașov. Cocan trage de la 12 metri, Horia Popa, aflat lângă bară, pune latul și mingea intră în poartă. 3-0.

Minutul 28 – GOOOL AS „SR” Brașov. Damian înscrie simplu din centrul careului, după o fază lucrată de Vârlan. 2-0.

Minutul 17 – GOOOOL AS „SR” Brașov. Lucian Codreanu marchează un gol suberb, șut covrig în vinclu din colțul careului de 16 metri. 1-0.

Minutul 9 – Aproximativ 200 de fani își încurajează favoriții la acest meci.

AS „SR” Brașov, echipa fanilor „stegari”, joacă de la ora 18.00, pe Stadionul „Tineretului”, ultimul amical înainte de debutul Ligii 4.

Brașovenii se duelează cu AFC Rapid.

Înainte de startul partidei va avea loc prezentarea lotului grupării antrenate de Lucian Petre.