UPDATE! Meci total la Augsburg!

Cele 11 meciuri din UEFA Europa League care au început la ora 20.00 s-au încheiat în urmă cu câteva momente. Cel mai frumos meci al serii a fost cel dintre Augsburg şi Atletico Bilbao, încheiat cu scprul de 2-3. Spaniolii au deschis scorul în minutul 10 prin Susaeta şi până la pauză nemţii au egalat prin Trochowski. Diputat pe contre de la o poartă la alta, meciul părea de rezolvat de nemţi în minutul 57 când Bobadilla a marcat pentru 2-1 cu o lovitură de cap. Spaniolii au reluat atacurile şi în numai trei minute au marcat de două ori prin Aduriz şi rămân liderii grupei cu 12 puncte. În celălalt meci al grupei Partizan Belgrad a câştigat la AZ Alkmaar cu scorul de 2-1 şi s-a calificat alături de Bilbao în faza eliminatorie a competiţiei.