Un brașovean, LOCUL 16 la Campionatele Europene de biatlon juniori!!!

Astăzi, la Pokljuka, în Slovenia, tocmai s-a încheiat proba de 15 kilometri contând pentru Campionatele Europene de biatlon ale juniorilor.

Brașoveanul Florin Cătălin Buta (CS Dinamo – foto) a ocupat un onorabil loc 16, sosind la 3.55.1 (3) distanță față de câștigător, rusul Said Karimulla Khalili – 41.36.7.

Ceilalți biatloniști români au ocupat următoarele poziții în clasament: Raul Flore – 49, Tamas Koncsag – 62, Marian Colțea – 78, din 114 concurenți.

La feminin, 12.5 km, biatlonistele noastre au avut comportări modeste. Cel mai bine s-a clasat Marton Enikö, pe locul 55.