Un brașovean a marcat pentru Sepsi / Încă o achiziție

Un brașovean a marcat pentru Sepsi.

Primul meci amical susținut de Sepsi Sf. Gheorghe în această vară, pe teren propriu, s-a încheiat la egalitate, 1-1. Golul covăsnenilor în poarta Unirii Slobozia, nou promovată în Superliga, a fost dat de brașoveanul Edi Rența în minutul 73. Toma a punctat pentru ialomițeni în minutul 23.

Un brașovean a marcat pentru Sepsi

Bernd Storck, antrenorul lui Sepsi, a început partida cu următorul 11: Moldovan – Ciobotariu, Ninaj, Neskovic, Matei, Kallaku, Alimi, Oroian, Ştefan, K. Varga, Debeljuh. Au mai jucat: Gyenge, Oteliță, Hajdin, Coman, Rența, Popșa, Dobozi, Kocsis, Sandu, Kolcza, Demeter.

Altfel, cei de la Sepsi Sf. Gheorghe au mai realizat un transfer, Marian Drăghiceanu (24 de ani), ultima dată la CSM Reșița. Mijlocașul, care a fost dorit și de Oțelul Galați, a semnat un contract valabil 2 ani.