Șumudică, pe CAI MARI în Turcia!!! Încă un REZULTAT MARE cu Kayserispor!!!

Kayserispor (foto: Facebook), echipa antrenată de Marius Șumudică, este, incontestabil, revelația sezonului în prima ligă turcă de fotbal.

În această seară, Silviu Lung jr., Cristi Săpunaru, Fernando Boldrin & Co. au învins în deplasare formația Alanyaspor după un meci palpitant. Oaspeții au deschis scorul prin Vural, în minutul 21. Gazdele au restabilit egalitatea în minutul 61, în urma reușitei lui Alkilic. Chiar după minutul 90 Umut Bulut a înscris un gol de trei puncte pentru trupa pregătită de „Șumi”, Kayserispor impunându-se cu 2-1.

Prin urmare, după 14 etape disputate în Süper Lig, echipa din Kayseri a acumulat 26 de puncte, fiind pe locul 5 în clasament. Același punctaj îl au și granzii Turciei, Fenerbahçe și Beșiktaș Istanbul. Lider este Bașakșehir, cu 30 de puncte, la o lungime în spate fiind Galatasaray.