Șumudică, încă un rezultat de SENZAȚIE cu Kayserispor!!!

Marius Șumudică, antrenorul echipei turce de fotbal Kayserispor, a mai dat o lovitură astăzi în Süper Lig.

Gruparea sa a învins-o în deplasare pe Gençlerbirligi cu 2-1. Umut Bulut (foto) a deschis scorul în minutul 27, gazdele egalând repede prin Paraiba. Golul victoriei a fost marcat de ex-stelistul Fernando Boldrin, care a transformat perfect o lovitură liberă de pe la 20 de metri în minutul 58.

„Șumi” l-a folosit și pe Cristi Săpunaru, care a intrat pe teren la pauză.

În clasament, după 12 etape, conduc Galatasaray Istanbul și Istanbul BB, ambele cu câte 26 de puncte, fiind urmate de Beșiktaș și Kayserispor la 4 lungimi în spate.