Șumudică, alt rezultat NEFAST!!!

Astăzi, Kayserispor a pierdut, 0-2, în deplasarea de la Konyaspor, penultima clasată în prima ligă de fotbal a Turciei.

Echipa antrenată de Marius Șumudică, suspendat pentru această partidă, a luat gol de la veteranul camerunez Samuel Eto’o încă din minutul 4. Apoi, Jaohovic a stabilit scorul final, în minutul 90+4. La oaspeți, Silviu Lung jr. și fundașul Cristian Săpunaru au fost titulari. Portarul român a fost eliminat în prelungirile disputei (’90+2).

După 26 de etape disputate în Süper Lig, Kayserispor se menține pe locul 5, cu 41 de puncte. Lider este Galatasaray Istanbul (54 p), care a remizat, 0-0, în derby-ul din deplasare cu Fenerbahçe.