Steaua a ratat calificarea în 16-imile „Europa League”

Steaua a pierdut în această seară, 1-2, pe „El Madrigal”, confruntarea cu Villarreal și a ratat calificarea în 16-imile „Europa League”.

Sansone a deschis scorul după un sfert de oră, însă Achim a reușit să restabilească egalitatea în minutul 56. Golul victoriei ibericilor, unul de generic, a fost marcat de Manu Trigueros în minutul 88, după ce Tamaș a fost eliminat.

Astfel, cu 6 puncte, Steaua a terminat pe ultima poziție a grupei L și a ratat calificarea în fazele eliminatorii, unde au acces Osmanlispor, 10 p și Villarreal, 9 p. Pe locul al treilea s-a clasat FC Zürich, 6 p.