SR BRAȘOV, în ultima secundă!

SR Brașov a obținut, astăzi, o victorie prețioasă în etapa a 4-a din play-out-ul Ligii 3 – Seria a 5-a la fotbal.

Echipa fanilor „stegari” a trecut de Kids Tâmpa cu 2-1, pe Stadionul „Tineretului”, golul victoriei gazdelor fiind marcat în minutul 90+5 de Răchișan. Kerekes deschisese scorul în minutul 73 pentru Kids, gazdele revenind după autogolul lui Potecu din minutul 82.

SR Brașov a acumulat, astfel, 23 de puncte, fiind pe locul 5 în clasament (Hermannstadt II a rămas cu 23 de puncte pe locul 4, după eșecul de la Tg. Secuiesc, 0-1), în timp ce Kids Tâmpa ocupă a 6-a poziție, ultima, cu 14 puncte acumulate.