SR Brașov – egal cu repetiție

SR Brașov – egal cu repetiție.

Astăzi, în prima etapă din play-off-ul Ligii 3 – Seria a 5-a la fotbal, SR Brașov a jucat la Plopeni.

SR Brașov – egal cu repetiție. Ca și în ultima etapă din sezonul regular, partida s-a încheiat la egalitate. Dacă atunci a fost 1-1, acum s-a terminat 0-0.

Plopeniul a înscris în minutul 90+2, dar golul a fost anulat corect pentru un ofsaid clar. Cu puțin timp înainte, Abi Popa, portarul oaspeților, a salvat un gol ca și făcut.

Antrenorul Ionuț Pârvu a început confruntarea cu: A. Popa – Rența, Stoian, Crețu, D. Popa, Nicolau, Nicoloiu, Danciu, Sandu, H. Popa, M. Ion. Pe parcurs au fost efectuate mai multe schimbări.

Tot în play-off-ul Seriei a 5-a, astăzi, Olimpic Cetate Râșnov a pierdut în deplasare la liderul Blejoi, scor 2-3. Pentru râșnoveni au punctat Boția și Drugă din penalty. Râșnovenii conduseseră cu 2-0 în prima repriză.

SR Brașov are șanse importante să acceadă în barajul de promovare în Liga 2.