SR BRAȘOV, CALIFICARE DRAMATICĂ în turul următor al Cupei României!

După ce a trecut de Olimpic Cetate Râșnov, SR Brașov a eliminat în această seară, emoționant, și echipa din Odorheiul Secuiesc în Cupa României la fotbal, calificându-se în turul al treilea al competiției.

Pe Stadionul „Tineretului”, gazdele au fost conduse cu 2-0, însă au revenit formidabil, impunându-se în final cu 3-2.

Pentru SR Brașov, în minutul 90+8, portarul Căucă a transformat un penalty (foto), înscriind golul victoriei, asta după ce echipa fanilor „stegari” egalase în minutul 90+4 prin Carlo Danciu, cel care punctase și în minutul 76.