Și Ludogorets Razgrad a părăsit preliminariile CL

După 0-0 în tur, campioana Bulgariei, Ludogorets Razgrad, a fost învinsă cu 1-0 în Ungaria, de FC Vidi, fostă Videoton. Campioana Ungariei s-a impus după un gol reușit de Anel Hadzic, în ultimul minut al primei reprize. Din minutul 40, oaspeții au evoluat în inferioritate numerică, Virgil Misidjan fiind eliminat. La oaspeți, Cosmin Moți a fost integralist, în timp ce Claudiu Keseru a fost introdus pe teren în în minutul 67, în locul lui Jakub Swierczok. Dragoș Grigore n-a fost convocat pentru acest meci. În turul trei preliminar al Ligii Campionilor, FC Vidi o va întâlni pe Malmo, care în turul doi preliminar a trecut de campioana României, CFR Cluj.