Sepsi – Ferencvaros / Ce a urmat după 4-0…

Sepsi – Ferencvaros, acesta a fost primul meci amical susținut de gruparea din Sfântu Gheorghe în cadrul cantonamentului efectuat în Austria.

S-au jucat două reprize a câte 60 de minute. La pauză, Sepsi OSK a condus-o pe Ferencvaros Budapesta cu scorul de 4-0, pentru că la fiinal să fie 4-4.

Pentru echipa covăsneană au marcat: Matei (min. 17, 60+2), Kallaku (min. 39), Ciobotariu (min. 48).

Sepsi - Ferencvaros | MyTex.ro
Sepsi - Ferencvaros / Ce a urmat după 4-0... 10

Antrenorul Bernd Storck a început partida Sepsi – Ferencvaros cu următorul 11: Niczuly – Ștefan, Ciobotariu, Ninaj, Oteliță, Matei, Kallaku, Alimi, Coman, Breij, Varga K. Au mai intrat: Gyenge – Oroian, Vereguț, Dobozi, Hajdin, Popşa, Grigore, Rența, Neskovic, Kocsis, Drăghiceanu.