Scor-fluviu în campionatul spaniol. Ronaldo a marcat de 5 ori!!!

Într-un meci din etapa a treia a campionatului Spaniei, echipa Real Madrid a învins, azi, în deplasare, cu scorul de 6-0, echipa Espanol Barcelona, cinci din cele șase fiind înscrise de internaţionalul portughez Cristiano Ronaldo. Astfel, Ronaldo a depăşit recordul de 228 de goluri ce îi aparţinea lui Raul. Cu 231 de reuşite, Ronaldo devine cel mai bun marcator din istoria clubului Real Madrid în campionatul Spaniei.
Ronaldo a înscris în minutele 7, 17 (penalti), 20, 61 şi 81. Pentru madrileni a marcat şi Benzema, în minutul 28.