Răzvan Marin a câștigat Supercupa Olandei

Ajax Amsterdam a cucerit, sâmbătă, Supercupa Olandei, după ce s-a impus în faţa rivalei PSV Eindhoven, scor 2-0. Răzvan Marin a fost integralist pentru „lăncieri”, trecându-şi în cont primul trofeu, la chiar debutul său într-o partidă oficială, transmite Mediafax. Partida de pe Amsterdam Arena a început cum nu se putea mai bine pentru Ajax, care a deschis scorul după doar 35 de minute, prin Kasper Dolberg.
Echipa lui Erik Ten Hag a continuat să domine partida, iar Daley Blind a stabilit scorul final al partidei, 2-0, în minutul 53. În ciuda faptului că oaspeţii au reclamat un fault comis de Tadic înaintea golului, arbitrul a validat reuşita după consultarea VAR.