Raluca Strămăturaru, LOCUL 2 în Canada!!!

La Calgary, în Canada, sportiva Raluca Strămăturaru, legitimată la CSAMB Predeal și antrenată de Radu Theodor, a ocupat ieri locul secund în competiția feminină de Cupa Națiunilor la sanie, calificându-se, entuziasmant, pentru etapa de Cupa Mondială din week-end.

Raluca Strămăturaru a avut un handicap de doar 0.007 secunde de învingătoare, austriaca Miriam Kastlunger – 47.077, a treia fiind letona Eliza Cauce.

Primele 12 performere, din 30, au obținut calificarea pentru întrecerea de Cupa Mondială de la Calgary.

Reamintim că, săptămâna trecută, Raluca Strămăturaru a ocupat locul 10 în concursul de Cupă Mondială de la Altenberg – vezi aici: ÎN TOP 10 AL CUPEI MONDIALE. O sportivă de la CSAMB Predeal a reușit această performanță!!!